4 problémy so zámkom, ktoré by ste nemali ignorovať

4 problémy so zámkom, ktoré by ste nemali ignorovať

Novinky

Každému s nás sa z času na čas vynorí nejaký problém s dverami, ktorý musíme vyriešiť. Medzi najčastejšie patria práve rôzne problémy so zámkami vo dverách, ktoré môžu, pokiaľ nie sú riešené okamžite, do vysokej miery ovplyvniť bezpečnosť vášho domu, bytu alebo komerčného priestoru. Bežnou praxou však je, že takéto problémy mnohí ľudia odkladajú na neskoršie – ale nikdy neviete, kedy bude príliš neskoro. V tomto článku sa dozviete, ktoré 4 problémy so zámkom by ste rozhodne nemali ignorovať.

  1. Uvoľnený zámok alebo kľučka na dverách

Každý zámok je zložený z viacerých komponentov, ktoré ho držia pokope a zaručujú, že zámok bude správne fungovať. Pokiaľ iba jeden z týchto komponentov tvoriacich zámok prestane správne fungovať, bude to mať efekt na správne fungovanie celého zámku.

Pýtate sa, z akej príčiny sa časti zámku vo dverách uvoľňujú a rozpadajú sa? Odpoveď je veľmi jednoduchá a stručná. Časti každého zámku sa po dlhšom čase používania začnú uvoľňovať a stane sa to tým skorej, čím sú dvere viac používané. A samozrejme to záleží aj od kvality zámku, keďže kvalitný zámok znesie oveľa viacej ako obyčajný.

Aký teda môže byť následok uvoľneného zámku vo dverách? Jedným z možných následkov je vlámanie zlodejov – keďže zámok nefunguje správne, bezpečnosť je narušená a zlodeji sa dostanú dovnútra ľahšie. Ďalším následkom, a to veľmi častým, je vymknutie sa – často sa totiž stáva, že nesprávne fungujúci zámok raz vypovedá a vy ho jedného dňa jednoducho neotvoríte.

  1. Vychýlený zámok vo dverách

Tak ako aj samotné slovo „vychýlenie“ napovedá, ide o problém, pri ktorom jednotlivé časti uzamykacieho mechanizmu nie sú usporiadané správne (sú vychýlené) a teda nemôžu správne vykonávať svoju funkciu. Ide o veľmi častý problém s dverami, ktorý býva väčšinou spôsobený nesprávnou inštaláciou zámku, ale môže časom vzniknúť aj zmenami v podnebí.

Vychýlený zámok so sebou prináša mnohé bezpečnostné riziká. Pokiaľ je zámok vychýlený, vaše dvere nemôžu správne fungovať, čo znamená, že jednak môžete mať problém so zamykaním dverí, ale môžete mať problém aj so samotným zatváraním dverí. Ak takýto zámok nevymeníte včas, problém sa bude časom iba zhoršovať, až nakoniec nebudete mať pokazený iba zámok, ale dokonca celé dvere.

  1. Zlomený kľúč v zámku

Zlomený kľúč, ktorý zostane v zámku vo dverách, je najhorším z problémov, o ktorých tu dnes píšeme. A nielenže je najhorším, ale aj najčastejším problémom – dokonca takým častým, že pokiaľ sa vám táto situácia ešte nestala, ste jedným z mála šťastlivcov.

Prečo je vlastne zlomený kľúč takým veľkým problémom? Dôvodov je hneď niekoľko. Po prvé, budete vymknutý z vášho domu, bytu, kanceláriePo druhé, budete mať zničený kľúč. Po tretie, pravdepodobne budete mať porušené mechanizmy vášho zámku.

Pokiaľ sa niečo takéto stane, väčšina ľudí sa snaží problém vyriešiť na vlastnú päsť. Veď predsa o čo ide – stačí časť kľúča zaseknutého v zámku iba vybrať, nie? Nanešťastie, nie je to celkom tak a ak sa o to budete pokúšať, vystavujete sa riziku, že zámok poškodíte ešte viac. Dobrou správou je, že kľúčová služba ako LOCK Service je dostupná NON-STOP a náš team vám je k dispozícii naozaj kedykoľvek a hlavne rýchlo.

  1. Zaseknutý zámok

Zaseknutý zámok je ďalším z bezpečnostných problémov, ktoré nemožno ignorovať – hoci tak mnohí z nás robia a odkladajú jeho vyriešenie na neskoršie. Hlavnými dôvodmi, prečo sa zámok zasekne, sú nahromadenie zvyškov, ktoré upchajú vnútorné mechanizmy v zámku, a stane sa to aj vtedy, ak je zámok jednoducho pokazený. Pokiaľ tento problém nevyriešite, môže prerásť do oveľa vážnejšieho problému.

Máte niektorý z vyššie uvedených problémov? LOCK Service vám pomôže!

 

Hoci si môžete myslieť, že problém so zámkom dokážete vyriešiť aj sami, v mnohých prípadoch sa stane, že zámok poškodíte ešte viac – čím vytvoríte ďalšie problémy, ktoré sa budú musieť riešiť. Pokiaľ máte akýkoľvek problém s dverami (či už z tých uvedených v tomto článku alebo hocijakým iným), obráťte sa NON-STOP na LOCK Service. Náš team špecialistov vám urobí obhliadku úplne ZADARMO, navrhne vám riešenie problému, ktoré radi aj vykonajú. Stačí nám zavolať.