5 nezvyčajných príčin zabuchnutých dverí a prevencia proti nim

5 nezvyčajných príčin zabuchnutých dverí a prevencia proti nim

Zabezpečovanie

Určite sa vám už neraz stalo, že ste sa vymkli a ostali stáť pred zabuchnutými dverami. No tentokrát to ani vôbec nebola vaša vina. Alebo váš kľúč od auta začal znenazdajky štrajkovať a odmieta vám otvoriť dvere na aute. Či už chceme alebo nie, život nám prináša aj takéto situácie. Aké sú ale najbežnejšie príčiny zabuchnutých dverí a ako im efektívne zabrániť?

#1 Deti a zvieratá

Vybehli ste z domu pre poštu a nechali ste si otvorené dvere? Na to, aby sa zabuchli úplne postačí aj malá chvíľka nepozornosti. V mnohých prípadoch za to môžu malí škriatkovia v podobe našich najmenších alebo domácich miláčikov, ktorí na túto situáciu zareagujú až prekvapivo rýchlo. Bez toho, aby ste si to všimli zabuchnú vaše dvere a vy sa nemôžete dostať dnu.

deti a pes

Ako v takejto situácii otvoriť zabuchnuté dvere? Prvé, čo nám napadne je poprosiť toho, kto dvere zabuchol, aby sa ich pokúsil aj otvoriť. Avšak, že v prípade malých detí a domácich miláčikov to však väčšinou nemožné. V tom prípade vám ostáva len jediné – privolať šikovného zámočníka.

Čo ale urobiť pre to, aby sa to viac nestalo? Najjednoduchšie je brať si kľúče vždy so sebou. Ďalším spôsobom, ako tejto situácii predísť, je podložiť dvere ťažkým predmetom, ktorí dieťa alebo domáce zvieratko len tak ľahko neposunie. Následne umiestnite všetky kľúče mimo dosahu malých detí, ktoré ich síce dokážu použiť na zamknutie dverí, no veľmi zriedka aj na ich otvorenie. A samozrejme, mimo dosahu domácich miláčikov, ktorí ich, ako náš prieskum ukázal, s obľubou jedia.

#2 Vplyv počasia

Zopakujme si situáciu z predošlých odstavcov. Vyšli ste von pre poštu alebo nákup, nemáte so sebou kľúče, pretože ste si nechali otvorené dvere. Avšak, tesne pred tým ako ste vyšli von, pootvárali ste väčšinu okien, aby sa váš dom príjemne prevetral. Paradoxom je, že mnoho zabuchnutých dverí okrem vyššie spomenutých „malých škodcov“, môže byť spôsobených aj vplyvom prírodných živlov. V tomto prípade vetra spôsobujúceho prievan.

veterne pocasie

Ako sa v takejto situácii dostanete naspäť do vašej domácnosti? V prípade, že sú okná otvorené dokorán, úplne jednoducho. Avšak, ak nie je doma nik iný okrem vás a okná sú otvorené len na vetračky, do domu sa rozhodne nedostanete. A už vôbec nie do bytu, ktorý sa nachádza vyššie ako na prvom poschodí! V tomto prípade vám rozhodne pomôže profesionálna zámočnícka firma, ktorá vaše dvere otvorí v čo najkratšom čase a ak to situácia dovolí, minimálne poškodí vaše dvere.

No a nabudúce sa radšej uistite, že si vezmete kľúče so sebou, alebo dvere podložíte ťažkým predmetom. Prípadne, najprv vyberte poštu a keď sa vrátite do bezpečia vášho domova, začnete vetrať. Bude to rozhodne príjemnejšie, ako riešenie zabuchnutých dverí, nemyslíte?

#3 Nesprávna údržba

O každé zariadenie či systém vo vašej domácnosti a/lebo firme sa musíte príkladne starať. Predĺžite tak životnosť daného zariadenia a zaručíte, že bude fungovať ako hodinky po celé roky a generácie. Najdôležitejšie dodržiavať nariadenia výrobcu. Náš uzamykací mechanizmus je ošetrený dlhou záručnou dobou a v rámci nášho zákazníckeho servisu vám na neho ponúkame záruku až 72 mesiacov!

nespravna udrzba

Údržbu a prípadnú opravu by ste v žiadnom prípade nemali nechávať na laikov a samozvaných odborníkov. A už vôbec by ste sa do toho nemali púšťať vy sami. Znehodnotíte tak záručnú dobu našich bezpečnostných dverí. Lepšie urobíte, ak nás kontaktujete a akýkoľvek problémy vyriešime za vás. Pre vás dokonalý zákaznícky servis sme vám k dispozícii 24 hodín denne.

#4 Neodborná inštalácia

Nie nadarmo našim klientom prízvukujeme, aby sa s inštaláciou našich bezpečnostných dverí a pridaných systémov spoľahli výlučne na profesionálnych zámočníkov. Aby naše dvere fungovali správne, musia byť predsa adekvátne nainštalovaná. Chyby počas inštalácie môžu viesť k mnohým nepríjemnostiam, vrátane oslabenia bezpečnosti. Vždy si preto overte nielen to od koho dvere kupujete, ale aj kto vám ich nainštaluje.

instalacia zamku

#5 Vplyv času

Niekedy sa môže stať, že vaše zariadenie nefunguje správne a nemusí to byť nikoho chyba. Rovnako ako u každého iného zariadenia, o to viac elektronického, sa aj bezpečnostné dvere môžu časom opotrebovať. Čo robiť v prípade, že máte podozrenie, že dvere dožívajú a už nespadajú ani do záručnej doby? Ak je váš systém starší, je úplne na mieste nechať ho skontrolovať odborníkom v oblasti zabezpečenia, aby zistil, či je čas na jeho výmenu.

Napriek tomu, že v dnešnej dobe je technika extrémne spoľahlivá, z času na čas môže jednoducho zlyhať. Zámok, ktorý doposiaľ bez problémov fungoval niekoľko rokov, môže zrazu vypovedať funkčnosť. Aj toto je moment, kedy je potrebné zavolať spoľahlivú zámočnícku službu.

Tieto situácie sú pri každodennom plynulom chode domácnosti nepríjemnosťou, ktorá nás dokáže zbytočne obrať o náš drahocenný čas. Ich riešenie je však jednoduchšie, ako by sa mohlo zdať, ba dokonca zaberie vám len chvíľu – stačí zavolať šikovného zámočníka!