5 vecí, ktoré by ste nikdy nemali nechávať v aute

5 vecí, ktoré by ste nikdy nemali nechávať v aute

Novinky

V aute so sebou zvyčajne vozíme veci najrôznejšieho druhu. Keď auto zaparkujeme a zamkneme, myslíme si, že sa nemusíme ničoho obávať a náš majetok je v bezpečí. Je to však naozaj tak? Nie úplne – určite poznáte niekoho, komu vykradli auto, a pravdepodobne to nebude iba jeden človek. V tomto článku sa dozviete, ktorých 5 vecí by ste v rámci svojej bezpečnosti nikdy nemali nechávať v opustenom aute.

1. Kľúče od auta
Možno sa vám tento bod zdá smiešny a úplne zbytočný, no čudovali by ste sa, koľko ľudí nechá kľúče od auta vo vnútri po tom, čo sa od auta vzdiali – často tak robíte napríklad vtedy, ak si chcete iba veľmi rýchlo niekam odbehnúť, pričom chcete, aby vaša klimatizácia či kúrenie prestalo fungovať. Alebo jednoducho si kľúče zabudnete zobrať. Aj to sa stáva. Či už tak alebo onak, vždy si berte kľúče od auta so sebou – v každom prípade. Zlodejovi stačí iba okamih na to, aby sadol za volant vášho auta a … Koniec si už domyslite.

2. Elektronika
Telefóny, počítače, tablety či inú elektroniku by ste nemali vo svojom aute nechávať hneď z viacerých dôvodov. Tým prvým je, že elektronika neznáša dobre vysoké teploty a pokiaľ je vaše aute prehriate, môže to vážne poškodiť procesor prístroja alebo znížiť životnosť batérie. Druhým dôvodom je, že táto elektronika je plná citlivých informácií, ku ktorým by nemal mať nikto okrem vás prístup. Existujú totiž ľudia, ktorí sa vedia na vašu elektroniku napojiť a získať k týmto informáciám prístupy, preto by ste ju mali mať kvalitne zabezpečenú. Posledným, a tým najdôležitejším dôvodom, je, že elektronika v aute priťahuje pohľady zlodejov a môže sa stať, že po návrate do svojho vozidla ju viac už nenájdete.

3. Peniaze
Tento bod očividne nepotrebuje veľa slov na vysvetlenie – peniaze sú jednoducho magnet na zlodejov. Netýka sa to však iba hotovosti, ale takisto platobných kariet alebo aj darčekových poukážok.

4. Tašky
Pokiaľ máte so sebou v aute akúkoľvek tašku, kabelku, či ruksak, berte si ho vždy so sebou – aj v prípade, že ste si z neho vybrali akékoľvek cennosti. Tašky sú pre zlodejov veľkým lákadlom a aj keď v nej zrovna nič cenné nie je, nechcete riskovať, že sa vám do auta niekto vkradne.

5. Dôležité dokumenty a pas
Dôležité dokumenty, ktoré možno práve plánujete poslať poštou, odovzdať na úrade alebo možno skartovať, by ste nemali nechávať v opustenom aute. Prečo? Tieto dokumenty o vás obsahujú osobné informácie, ktoré môže prípadný lupič zneužiť na rôzne účely. To isté platí aj pre pas, aj keď je občas otravné ho na dovolenke stále nosiť pri sebe.