Ako si vybrať správny domáci trezor?

Ako si vybrať správny domáci trezor?

Zabezpečovanie

Súčasný trh ponúka všetky tvary, veľkosti a stupne ochrany domácich bezpečnostných trezorov, aké si len viete, ale aj neviete predstaviť. Samozrejme, v rôznych cenových kategóriách. Keďže sejfy sú určené na uspokojenie rôznych potrieb, pred ich zakúpením je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Na čo by ste mali myslieť pri výbere vášho trezoru? Aké parametre by mal spĺňať?

Akú veľkosť trezoru potrebujete?

Najskôr je potrebné zvážiť, čo chcete a potrebujete do trezoru uložiť. To zároveň určí aj to, akú veľkosť potrebujete. Práve dôležité dokumenty a predmety sú aj hlavným dôvodom, prečo si ľudia vôbec bezpečnostné trezory kupujú. Rodné listy, pasy, poistné zmluvy, daňové priznania, kúpno-predajné zmluvy od nehnuteľností alebo vozidiel, ale aj hotovosť, šperky, zberateľské predmety, externé disky s dôležitými informáciami alebo náhradné kľúče.

To je len zlomok z toho, čo sa nachádza v bezpečnostných sejfoch majiteľov. Niet sa čo čudovať, na veľkosti záleží! Ak potrebujete odložiť len niekoľko dôležitých dokumentov, môžete k tomu použiť trezor, ktorý je ešte menší. Spravidla vyzerajú skôr ako uzamykateľné boxy. Ak ale do trezoru potrebujete uložiť väčšie predmety (napríklad zbierku mincí alebo obrazov), pravdepodobne budete potrebovať väčší. Veľkosť teda musí byť za každých okolností prispôsobená obsahu.

trezor

Odolnosť trezoru

Chcete vaše cennosti ochrániť pred zvedavými očami zlodejov? Alebo radšej potrebujete vodoodolnú či ohňovzdornú bezpečnostnú schránku? Ďalším dôležitým parametrom je preto „živel“, proti ktorému potrebujete urobiť dané opatrenie. Poďme sa preto pozrieť na každú z týchto kategórií o niečo detailnejšie.

Odolnosť voči vlámaniam a krádeži

Základným cieľom bezpečného trezora je ochrana vašich cenností pred lupičmi. Jeho hlavnou funkciou by tak mala byť primeraná odolnosť proti tomuto faktoru. Trezory určené pre kancelárie, banky a obchody sú v mnohých prípadoch omnoho odolnejšie a výkonnejšie. Preto by ste mali radšej zvoliť zvoliť produkt pre domácnosť tej najvyššej možnej kvality. Aké charakteristiky by mal mať váš domáci trezor? Nasledujúce 3 parametre vám pomôžu vybrať si bezpečný výrobok odolný proti krádeži a vlámaniu:

  1. Uzamykací systém trezoru – je prvou bariérou, ktorá odoláva krádeži. To je aj dôvod, prečo sa každá spoločnosť zameriava na túto vlastnosť a do bezpečnostnej schránky inštaluje komplikovaný uzamykací systém. V súčasnosti sú na trhu dostupné bezpečnostné schránky s technologickými zámkami vytvárajúce primeranú odolnosť proti odblokovaniu trezoru neoprávnenou osobou.
  2. Na váhe záleží – ďalšia bariéra odolávajúca potenciálnym vlamačom. Mnoho lúpežných činov zlyháva práve z dôvodu nemožnosti trezor jednoducho preniesť z jedného miesta na iné.
  3. Pevný a odolný materiál – ak je materiál pevný, pri rezaní trezoru bude tiež vytvárať odpor. Preto musí byť bezpečnostná schránka ťažká a vyrobená z pevného materiálu najvyššej kvality.

trezor

Vodoodolná bezpečnostná schránka

Väčšina ľudí sa mylne domnieva, že vodoodolný znamená vodotesný. Ak chcete svoje dokumenty a cennosti adekvátne ochrániť, jednou zo základných vlastností bezpečnostnej schránky je aj vodoodolnosť. Niet žiadnych pochýb o tom, že kvalitný trezor musí byť primerane odolný voči vode. Vodotesná bezpečnostná schránka zároveň zaisťuje bezpečnosť vašich dokumentov a cenností počas povodní a dažďov, pretože bezpečne utesní váš trezor do hĺbky niekoľkých centimetrov v prípade, že by ho zaplavila voda.

Ohňovzdorná bezpečnostná schránka

Vidíme, že za posledný rok sa bežným ničiteľom všetkého stalo vypuknutie požiaru. Čo teda v prípade, že váš dom zachváti požiar? V súčasnosti je na trh uvedené veľké množstvo ohňovzdorných bezpečných výrobkov, ktoré ochránia všetky vaše dôležité dokumenty a cennosti.

trezor

Koľko ste ochotní zaplatiť?

Pri vašom uvažovaní o kúpe nového trezora jednoznačne zaváži aj jeho cena. Bezpečnostné trezory na dokumenty, o ktorých sme hovorili vyššie, začínajú okolo 30 až 50 €. Mimoriadne veľké a ťažké modely však môžu stáť aj niekoľko tisíc. Väčšina ľudí bude úplne spokojná s niečím, čo sa nachádza na úplne spodnej hranici tohto rozsahu. Základom je však neuprednostniť cenu pred kvalitou a sa radšej vydať na cestu bezpečnosti.

Dostupnosť servisovania v podobe služby 24/7

Čo v prípade, že ste si zabuchli trezor, zabudli ste číselnú kombináciu alebo vám ho zablokovalo vaše dieťa? Našou poslednou radou je kúpa a inštalácia trezoru autorizovaným predajcom trezorov s nepretržitou a spoľahlivou službou rýchlej diagnostiky a otvorenia zabuchnutého alebo zablokovaného trezoru.