Ako si vybrať bezpečnostné dvere

Ako si vybrať bezpečnostné dvere

Novinky

6 TIPOV, AKO VYBRAŤ BEZPEČNOSTNÉ DVERE

Pokiaľ ide o domy a byty, dvere zvyčajne predstavujú prvý a zároveň najdôležitejší spôsob ochrany pred negatívnymi vplyvmi, či už hovoríme o vlámaní alebo požiari. Ak teda považujete bezpečie vášho domova za prioritu, odporúčame vám zvážiť nákup bezpečnostných dverí, ktoré sú jednoznačne jednou z najlepších investícií, aké môžete urobiť. A čo je dôležité spomenúť – kvalitné dvere vám vydržia celý život.

Výber správnych bezpečnostných dverí však nie je také jednoduché – v ponuke je široká škála rôznych typov dverí, ktoré sa líšia či už stupňom ochrany, prevedením alebo inými vlastnosťami. A vyznať sa v tom je zložité.

Prečítajte si našich 6 tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere tých správnych bezpečnostných dverí pre váš domov.

  1. Bezpečnostná trieda dverí

Bezpečnostná trieda je tým najdôležitejším kritériom, ktoré by ste pri výbere dverí pre vašu domácnosť mali zvážiť. A čo je vlastne bezpečnostná trieda? Zjednodušene ide o to, do akej miery sú dvere schopné odolať vniknutiu zlodejov.

Dvere zaraďujeme do 6 rôznych bezpečnostných tried a pri ich výbere je dôležité vedieť, ktorá trieda je pre vás tá pravá. Pokiaľ ide o dvere bezpečnostnej triedy 1 a 2, tieto poskytujú iba minimálnu ochranu a dokáže ich prekonať aj neskúsený zlodej. Naopak dvere bezpečnostnej triedy 5 a 6 by sme vám odporúčili vtedy, ak by ste ich chceli použiť na armádne účely – na ochranu bežného domu sú zbytočné. Týmto sa dostávame k dverám bezpečnostnej triedy 3 a 4, ktoré sú pre bežné domácnosti – teda na ochranu bytu a domu – najvýhodnejšie.

  1. Materiál dverí

Pri výbere dverí je takisto dôležité zvážiť materiál, z ktorého sú bezpečnostné dvere vyrobené. Dostať je dvere z rôznych materiálov vrátane dreva, drevovláknitej dosky, ocele a hliníka, pričom každý z materiálov má iné vlastnosti. Súhlasíme, že drevené dvere vyzerajú najlepšie, avšak z pohľadu bezpečnosti sú najlepšou voľbou dvere kovové, ktoré je ťažšie prekonať, a teda poskytujú vyššiu úroveň ochrany. Pokiaľ sa vám kovové dvere nepáčia, nezúfajte – dvere je možné si povrchovo upraviť podľa vašich preferencií.

Ešte je potrebné dodať, že pri nákupe bezpečnostných dverí je treba myslieť aj na kvalitnú bezpečnostnú zárubňu, ktorú nie je možné premáčknuť ani roztiahnuť, ako obyčajnú zárubňu.

  1. Vzhľad dverí

Jednou z vecí, ktoré treba brať pri výbere dverí do vášho domu do úvahy, je určite ich vzhľad. Nikto predsa nechce škaredé dvere, však? Dobrou správou je, že bezpečnostné dvere nemusia byť škaredé – vybrať si môžete z rôznych materiálov a štýlov, ktoré sa budú hodiť do vášho interiéru či exteriéru. Treba mať však na pamäti, že pri výbere dverí je potrebné dbať na to, aby sa do domu dizajnovo hodili.

  1. Protihluková a protipožiarna ochrana

Ďalšími dôležitými vlastnosťami dverí, ktoré je potrebné pri ich výbere zvážiť, je tiež ich protihluková a protipožiarna ochrana. O dôležitosti protipožiarnej ochrany nemusíme dlho polemizovať, keďže každý uzná, že odolnosť dverí voči požiaru je veľmi dôležité nielen pre vašu ochranu, ale rovnako aj ochranu vašich susedov. Odolnosť voči požiaru sa uvádza v minútach, ako je to napríklad aj pri bezpečnostných dverách značky Sherlock, ktoré vás pred požiarom ochránia až po dobu 30 minút. LOCK Service navyše poskytuje celoobvodové a protipožiarne tesnenie zdarma ako nadštandardnú súčasť každých dverí, čo dodáva protipožiarnej ochrane ešte vyšší level.

  1. Životnosť dverí

V neposlednom rade je tiež dôležité zvážiť životnosť bezpečnostných dverí. Veď predsa keď už investujete do kvality, očakávate, že vám vydržia roky, však? Pri bezpečnostných dverách značky Sherlock sa nemusíte báť, že ich budete musieť o pár rokov meniť, keďže zaručujú životnosť na celú generáciu.

  1. Inštalácia

Už ste si bezpečnostné dvere vybrali? Tým to však nekončí – posledným krokom je ich inštalácia. A tu máte na výber dve možnosti – buď si bezpečnostné dvere namontujete sami, alebo si to necháte urobiť od odborníka.

Naša rada v tejto oblasti je jednoznačná – nechajte si dvere namontovať u odborníka. Prečo? Nielen že je to pre vás jednoduchšie, ale takisto máte záruku, že dvere budú namontované správne. Proces inštalácie bezpečnostných dverí je totiž celkom zložitý, a keď už investujete do kvalitných dverí, určite nechcete riskovať, že by boli zasadené nesprávne. Avšak dobrou správou je, že väčšina spoločností predávajúcich bezpečnostné dvere vám ich automaticky aj namontuje, čo je taktiež prípadom aj pre LOCK Service.

Dúfame, že vám týchto 6 tipov pri výbere dverí pomôže, avšak vieme, že ani s tými informáciami nebude výber najjednoduchší. Obrátiť sa môžete na LOCK Service, v ktorom vám radi poskytneme odbornú konzultáciu aj obhliadku u vás doma úplne ZADARMO