Bezpečnostné dvere nestačia! Zabezpečte aj okná.

Bezpečnostné dvere nestačia! Zabezpečte aj okná.

Zabezpečovanie

Pustili ste sa do stavby nového domu a premýšľate nad tým, ako čo najlepšie zabezpečiť svoju domácnosť? Alebo bývate na prízemí a chceli by ste zvýšiť bezpečnosť svojej domácnosti? Okrem dverí by ste mali dbať aj na zabezpečenie okien. Viete, ako na to?

Zabezpečenie dverí

Bezpečnostné dvere by mali byť alfou a omegou pri zabezpečení domácnosti. Okrem toho, že bezpečnostné dvere by mali byť vo vysokej kvalite, mali by spĺňať aj určité požiadavky bezpečnostných tried, medzi ktoré sa radí bezpečnostná trieda 2, ktorá hovorí o požiadavkách základného stupňa ochrany, potom je to bezpečnostná trieda 3, ktorá je samozrejme lepšia a predstavuje vysoký stupeň ochrany a nakoniec je to bezpečnostná trieda 4, a tá musí spĺňať požiadavky veľmi vysokého stupňa ochrany. Pri výbere bezpečnostných dverí sa pozerajte na materiál dverí a celkové spracovanie dverí, pretože práve tie bezpečnostné by mali byť odolné voči mechanickému napadnutiu či už hasákom, klinmi, ale tiež odolné voči pílke alebo akémukoľvek elektrickému náradiu. Čo je ďalšou výhodou pri bezpečnostných dverách je to, že by mali byť protipožiarne a mali by byť zabezpečené aj protihlukovým uzáverom. Preto, ak si už budete vyberať bezpečnostné dvere od akéhokoľvek dodávateľa, pozerajte sa najmä na tieto všetky parametre, kvalitu a nie na cenu bezpečnostných dverí, pretože okrem majetku, zabezpečujete aj ochranu seba a ľudí žijúcich v spoločnej domácnosti.

bezpecnostne dvere

Zabezpečenie okien

Množstvo ľudí pri zabezpečovaní domácnosti zabúda na okná, čo je veľká chyba. Práve prostredníctvom okien je veľmi jednoduché dostať sa do bytu alebo domu. Na zabezpečenie okien by mali dbať najmä ľudia žijúci v domoch a tí, ktorí žijú v bytových domoch na nižších poschodiach, ktoré sú aj pre zlodejov najlákavejšie a ľahko dostupné. Na zabezpečenie okien sa môžeme pozerať z dvoch strán, ktoré ak spojíme, bude to o to lepšie.

dodavatel zabezpecovacich prvkov

Zabezpečenie okien pomocou prídavných zámkov

Prídavné zámky je možné využiť nielen pri oknách, ale tiež nimi zabezpečiť aj balkónové dvere. Je dôležité si uvedomiť, že ak odchádzate z bytu alebo domu, kedykoľvek, mali by ste okná zatvárať a nie ich nechávať pootvorené, pretože to pre zlodeja znamená ľahkú úlohu. Prídavné zámky poskytujú maximálnu ochranu proti vlámaniu, pretože spĺňajú najvyššie bezpečnostné štandardy. Ak chcete zabezpečiť vašu domácnosť ešte lepšie, dajte prídavný zámok nielen z vnútornej strany okna, kde je kľučka, ale pokojne ho dajte aj na tu vonkajšiu stranu. Vôbec sa nemusíte báť, žeby prídavné zámky boli zložité na obsluhu. Ak si dávate záležať na estetickej stránke, nemusíte sa báť, žeby to prekážalo. Prídavné zámky sú v dnešnej dobe už navrhnuté tak, aby boli aj dizajnovo pekné. Pri ich výbere opäť stavte na kvalitného výrobcu, aby tieto produkty boli čo najspoľahlivejšie a mali dlhú životnosť.

pridavne zamky na okna

Zabezpečenie okien pomocou ochranných fólií

Ochranné fólie si nemusíte predstavovať, ako tie čierne matné fólie na oknách, ktoré zabraňujú proti slnku. Práve naopak. Bezpečnostné ochranné fólie na oknách nie je vidieť, no napriek tomu sú vysoko účinné. Primárnou funkciou ochranných fólií je to, že sa pri rozbití sklo nerozpadne na drobné čiastočky, čo môže zlodejovi sťažiť prácu alebo ho úplne odlákať. Okrem toho, ak máte malé deti, ochránite tým aj ich, pretože pri rozbití sa im črepy nedostanú do rúk.

ochranne folie na okna

Spojením všetkých týchto troch zabezpečovacích prvkov dosiahnete o to vyššiu bezpečnosť vašej domácnosti a vás samých, no pri výbere pozerajte najmä na kvalitného dodávateľa.