5 prípadov, v ktorých je potrebné vymeniť zámok vo dverách

5 prípadov, v ktorých je potrebné vymeniť zámok vo dverách

Novinky

Dôležitosť zámku vo vchodových dverách nie je možné spochybniť, keďže hrá hlavnú úlohu v zabezpečení vášho domu, bytu, ale aj vás samých. Zámky môžu vydržať veľmi dlhú dobu, avšak z času na čas sa každý z nás dostane do situácie, v ktorej je výmena zámku nevyhnutná. Predstavujeme vám 5 najčastejších prípadov, v ktorých by ste mali výmenu zámku od dverí zobrať do úvahy.

 

 

  1. Presťahovali ste sa do nového bytu alebo domu

Kúpili ste si novú nehnuteľnosť? Výmena zámku je tou prvou vecou, ktorú by ste v tomto prípade mali urobiť. Nikdy totiž neviete, kto má od vášho nového bytu alebo domu kľúč – môžu to byť predchádzajúci majitelia nehnuteľnosti, realitní makléri alebo aj stavitelia. Rovnako by ste mali uvažovať aj v prípade, že ste sa rozviedli a váš partner sa odsťahoval alebo pokiaľ byt prenajímate a máte nových nájomcov.

Pokiaľ ste sa presťahovali a nevymenili zámok, môže to mať dopad aj na vaše poistenie. Predstavte si, že váš dom alebo byt bol vykradnutý niekým, kto mal duplicitný kľúč. Zavoláte poisťovňu, ktorej pracovníci prídu k vám a v prvom rade ich budú zaujímať stopy po násilnom vniknutí dovnútra. Avšak pokiaľ mal dotyčný kľúč od vášho domu, žiadne takéto stopy tu pravdepodobne nikto nenájde. Výsledok? Zostanete okradnutí a z poistky tiež nedostanete žiadne peniaze.

 

  1. Stratili ste kľúč alebo vám ho niekto ukradol

Stratené alebo ukradnuté kľúče od domu dostanú každého do nepríjemnej situácie. Ako sa dozviete, v akých rukách vaše kľúče skončili a aké s nimi má dotyčný človek úmysly? Odpoveď na túto otázku zistíte len ťažko, a lepšie než tráviť svoj čas strachovaním sa o vašu bezpečnosť, je jednoducho nechať si vymeniť zámok od dverí, a to v čo najkratšom čase.

  1. Váš zámok je už starý a opotrebovaný

Tak ako všetko ostatné, aj zámky sa počas rokov používania opotrebujú. Nielenže takéto staré zámky nevyzerajú dobre, ale nemusia už ani fungovať tak, ako by mali. To predstavuje veľkú hrozbu pre vašu bezpečnosť, keďže takýto zámok je pre zlodejov jednoduché poškodiť a vniknúť dovnútra.

  1. Chcete zvýšiť svoju bezpečnosť

Bezpečnosť by mala byť v každom ohľade na prvom mieste. Pokiaľ chcete bezpečnosť vášho domu a svojej rodiny povzniesť na novú úroveň, mali by ste zvážiť kúpu kvalitných bezpečnostných dverí a nových bezpečnostných vložiek, vďaka ktorým znemožníte akémukoľvek lupičovi vstup do vášho domu. Hoci je výber správneho bezpečnostného zámku celkom zložitý, nemusíte sa tým trápiť sami – v LOCK Service vám poradíme s výberom a dokonca urobíme zadarmo aj obhliadku priamo u vás doma.

  1. Niekto sa k vám domov už vlámal

Pokiaľ sa do vášho domu alebo bytu – nedajbože – už niekto vlámal, znamená to, že vaša bezpečnosť je mimoriadne ohrozená a výmena zámku je v tomto prípade naozaj nevyhnutná. To obzvlášť platí v tom prípade, ak lupič zámok manuálne poškodil, čo znamená, že tento už správne fungovať nebude. Avšak aj pokiaľ lupič zámok nijako nepoškodil (napríklad v prípade, že dvere boli už otvorené alebo vnikol dovnútra iným spôsobom), aj vtedy sa zámky oplatí vymeniť. Mnohokrát sa stáva, že lupič sa po nejakom čase opäť vráti na rovnaké miesto, preto by malo byť vašou prioritou zabrániť opätovného vniknutiu do takej miery, do akej je to len možné.

 

Teraz už poznáte najčastejšie prípady, v ktorých je potrebné zámky od dverí vymeniť. Čakanie sa v týchto prípadoch naozaj nevypláca, pretože odkladanie nevyhnutného nakoniec môže znamenať, že sa stanete obeťou lupiča. Pokiaľ ste sa rozhodli (alebo sa v budúcnosti rozhodnete) zámky vymeniť, neváhajte kontaktovať team LOCK Service https://lock.sk/kontakt/, ktorý vám s výberom toho správneho zámku rád poradí, a to úplne zadarmo.