5 vecí, ktoré robia trezor naozaj bezpečným

5 vecí, ktoré robia trezor naozaj bezpečným

Novinky

Uchovávanie cenného majetku v kvalitnom trezore je najlepším spôsobom, ako ho ochrániť nielen pred prípadnou krádežou, ale takisto aj pred ohňom či vodou. Nie je teda pochýb, že nákup kvalitného trezoru je naozaj výhodnou investíciou, keďže si môžete byť istí, že vaše cennosti budú uchovávané v bezpečí. Avšak nie každý trezor má rovnaké vlastnosti, a preto je potrebné vedieť, podľa čoho si bezpečnostný trezor správne vybrať a ako ho následne zabezpečiť aj u vás doma.

 

 

  1. Materiál

Materiál, z ktorého je trezor vyrobený, je jedna z kľúčových vecí, ktorá odlišuje bezpečné a odolné trezory od ostatných. Všetky trezory sú zvyčajne vyrobené z kovu – konkrétne z ocele – avšak čo povznáša odolnosť a bezpečnosť trezoru úplne na inú úroveň je kompozitný materiál (ako napríklad betón), ktorým je vyplnený priestor medzi jednotlivými kovovými vrstvami. Hoci čisto kovové trezory taktiež poskytujú určitý stupeň ochrany, tú najlepšiu ochranu a odolnosť nájdete v podobe kompozitných trezorov.

  1. Medzera medzi dverami a telom trezoru

Bezpečnosť trezoru môžete spoznať aj podľa toho, aká veľká je medzera medzi dverami a samotným telom trezoru. Prečo je to dôležité? Práve táto medzera umožňuje zlodejom manuálne otvoriť dvere trezoru silou a čím je táto medzera väčšia, tým je riziko násilného otvorenia vyššie. Čím menšia medzera, tým bezpečnejší trezor.

  1. Typ použitého zámku

Ďalšou kľúčovou vecou, ktorá určuje celkovú odolnosť a bezpečnosť trezoru, je typ použitého zámku. Z tohto hľadiska máte na výber dve zjavné možnosti – buď si vyberiete trezor s digitálnym alebo manuálnym zámkom.

Podľa čoho si vybrať? Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody, ktoré treba zobrať do úvahy. Čo sa týka digitálnych zámkov, tak tieto otvoríte oveľa rýchlejšie a sú jednoduchšie na obsluhu, avšak problém nastáva vtedy, ak sa vybijú baterky alebo ak sa poškodí vodou. Naopak, manuálne zámky sú celkovo odolnejšie, avšak ťažšie sa s nimi manipuluje. Rozhodnutie je iba na vás, predajca vám však s výberom určite rád pomôže.

  1. Ukotvenie trezoru

Pokiaľ je váš trezor masívny a ťažký, môžete sa ľahko nazdávať, že je úplne v bezpečný. Avšak opak je niekedy pravdou – niektorí zlodeji sa ani nezaoberajú otvorením trezoru, ale rovno ho ukradnú celý tak, ako je! Preto je nadmieru dôležité, aby ste si svoj trezor nechali správne zakotviť do zeme (ideálne profesionálmi), čo znemožní jeho odcudzenie.

 

 

  1. Niekto sa k vám domov už vlámal

Pokiaľ sa do vášho domu alebo bytu – nedajbože – už niekto vlámal, znamená to, že vaša bezpečnosť je mimoriadne ohrozená a výmena zámku je v tomto prípade naozaj nevyhnutná. To obzvlášť platí v tom prípade, ak lupič zámok manuálne poškodil, čo znamená, že tento už správne fungovať nebude. Avšak aj pokiaľ lupič zámok nijako nepoškodil (napríklad v prípade, že dvere boli už otvorené alebo vnikol dovnútra iným spôsobom), aj vtedy sa zámky oplatí vymeniť. Mnohokrát sa stáva, že lupič sa po nejakom čase opäť vráti na rovnaké miesto, preto by malo byť vašou prioritou zabrániť opätovného vniknutiu do takej miery, do akej je to len možné.

Na záver

Výber toho správneho trezoru pre váš domov a jeho správne nasledovné zabezpečenie môže byť náročné, preto dúfame, že vám týchto 5 tipov pomôže k správnemu rozhodnutiu. V prípade záujmu o kúpu bezpečnostného trezoru sa obráťte na LOCK Service https://lock.sk/trezory-2/ ,v ktorom vám radi odborne poradíme ohľadom výberu toho správneho trezoru pre vás.